۳ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۷ ثبت شده است

۲۳۵_ صرفا برای این‌که دیشب یادم بمونه و خوشامد گویی به سومین دوست صمیمی دانشگاهی!

این رو از متن نظری که الآن یه‌جا نوشتم کپی می‌کنم:

نمی‌دونم چه‌جوری میشه جوجه رنگی ببینم و غم معصومانه‌ای که در بچگی به خاطر از دست دادنش وجودم رو فراگرفته‌بود به یاد بیارم و بازم بگم چه حس خوبی و یادش بخیر! 

خب حالا بریم سر پست خودمون. از اون‌جایی که من جدیدا زیاد فکر می‌کنم و به هرچیزی فکر می‌کنم؛ بعد از نوشتن جملات بالا هم باز فکر کردم. که واقعا چرا؟ بعد دیدم بارزترین ویژگی بچه‌ها تا جایی که من شنیدم در لحظه زندگی کردن‌شونه. من واقعا اون روز که جوجه‌های صورتی‌م مردن یا حتی شبی که جوجه‌اردک‌هام یا طوطی‌م مردن با این‌که دیگه بچه هم نبودم و سیزده چهارده سالم بود، عمیقا براشون ناراحت شدم. احتمالا گریه هم کردم. ولی همون روز بود. اون غمی که به نظرم کوچک هم نبود فقط همون روز بود و از فرداش مثل بچه‌ی آدم به زندگی ادامه دادم. ولی الآن که بزرگ‌تر شدم و غم از دست دادن آدم رو هم تجربه کردم، وقتایی که بیکار میشم خیلی راحت می‌تونم بشینم به گذشته‌، چه روزای خوب و چه بد فکر کنم و فقط غمگین باشم. نمی‌دونم از کِی انقدر آدما برام مهم شدن ولی می‌تونم بشینم برای تک‌تک غم‌های افرادی که باهاشون ارتباط دارم گریه کنم. نه فقط برای غم‌های گذشته، که به مسائل غم‌انگیزی که ممکنه یه آدم در طول زندگی‌ش تجربه کنه و منم آدمم به هر حال و ممکنه در آینده برام پیش بیاد، فکر کنم و حالم گرفته بشه. 

الآن غمگین نیستما. صرفا توصیفی بود از خودم، حداقل در فصل بهار و شاید تابستون هم.

با انرژی‌ای که دیشب گرفتم می‌تونم تا امتحان بعدی یعنی چهارشنبه شاد و خرم بِزیَم! (تمرینا هم که اصلا مطرح نیستن در این بین :دی) دیشب اولین شبی بود که برای امتحان میان‌ترم شب رو کامل بیدار بودم و امتحان هم ساعت هشت بود! قیافه‌م هم خیلی باحال بود امروز :دی امتحانم معمولیِ متمایل به بد بود ولی مهم اینه که دیشب خیلی خوش گذشت. شاید هیچ شبی انقدر نخندیده‌ باشم. و شاید دیگه هیچ شبی پتو رو نیارم پایین که بخوایم با دوستم کف سالن مطالعه بخوابیم. به لحاظ دارا بودن حس خوب زد روی دست روز قبل از امتحان فیزیک پیش‌دانشگاهی. همون دیشب با آسیه قرار گذاشتیم که امروز بعد از امتحان عقده‌گشایی کنیم به عبارتی :دی ظهر ۴ساعت خوابیدم. عصر هم رفتیم قدم زدیم و بعد رفتیم جایی نسبتا پاتوق در خوابگاه قبلی من و حرف زدیم. الآنم قراره برم نمازخونه فیلم ببینیم. :))

کلا من نسبت به پست گذاشتن سرد شدم ولی خب آسیه دومین‌نفری‌ست از هم‌دانشگاهی‌ها که آدرس اینجا رو قراره داشته باشه. و خواستم مثل نفر اول از همین تریبون بهش خوشامد بگم :دی هربار که می‌خوام آدرس رو به یه آشنا بدم اولش شک می‌کنم و می‌ترسم. از این‌که احتمالا منِ اینجا با منِ تصوراتش فرق می‌کنه و شاید بدتر باشه. می‌ترسم که دیگه دوستم نداشته باشن (خودم می‌دونم این تکه لوس شد:دی) و می‌ترسم که دیگه مثل قبل ننویسم و خودم رو سانسور کنم. ولی این اتفاق بعد از اینکه نگار اینجا رو پیدا کرد نیفتاد. گرچه نگار گفت نمی‌خونه ولی به هر حال آدرس رو داره و این هیچ محدودیتِ آزاردهنده‌ای برای من ایجاد نکرده. گاهی یادم میره کی آدرس اینجا رو داره و کی نه. چون اونایی که دارن احساس امنیت می‌کنم باهاشون. 

گاهی می‌شینم با خودم فکر می‌کنم منِ واقعی کدومه؟ منِ غمگین توی تنهایی‌هام، منِ خیال‌پرداز و خوش‌بینِ تنهایی‌هام، من در ارتباط با دوستام، من توی وبلاگم، یا سایر من‌های من؟ جدیدا به این نتیجه رسیدم که من همه‌شونم. آرزویی که پیش غریبه‌ها و ناآشناها خجالتی و دست‌و‌پا چلفتی و برج زهرماره، پیش آشناها ملایم‌تره و حرفم می‌زنه، مخِ دوست‌ها رو می‌خوره از پرحرفی و شوخی‌های بامزه یا بی‌مزه‌ش و خنده‌هاش، و آرزویی که مثل همه‌ی آدما گاهی هم خودش رو سانسور می‌کنه. مثل همه‌ی آدما گاهی خسته و ناامید و غمگین میشه و گاهی دوست داره الکی به همه‌چی خوش‌بین باشه، به همه‌چی! مهم اینه که در اون لحظه احساس خوبی داشته باشه. 


جودی عزیزم! درست است، ما به اندازه خاطرات خوشی که از دیگران داریم آنها را دوست داریم و به آنها وابسته می‌شویم. هرچه خاطرات خوشمان از شخصی بیشتر باشد علاقه و وابستگی ما بیشتر می‌شود. پس هرکسی را بیشتر دوست داریم و می خواهیم که بیشتر دوستمان بدارد باید برایش خاطرات خوش زیادی بسازیم تا بتوانیم در دلش ثبت شویم!


از بابا لنگ دراز #جین وبستر


 یکی دیگه از مشکلات من اینه که هم دوست دارم در ذهن افراد بمونم و هم دوست ندارم :|


آخرین منزل ما کوچه‌ی سرگردانی است

در به در، در پی گم کردن مقصد رفتیم...


#فاضل نظری

  • قـاصِدَک
  • يكشنبه ۳۰ ارديبهشت ۹۷

224_ این اردی‌بهشت (روزانه‌نویسی و شرح حال محضه)

اومدم فهرست مطالب که ببینم که قبلیه کِی بود. دیدم یه‌دونه پیش‌نویس هست. محتواش پاک شده‌بود و حالا دارم همون رو می‌نویسم. از اردی‌بهشت ۹۶، از کل بهار ۹۶، حس غم و ترس و ناتوانی و تنهایی و راه‌رفتن‌ها و گریه‌های قبل از خواب توی بالکن خوابگاه رو یادمه. به اضافه‌ی روزای خوبی که به لطف نگار و بهار خوب بود. پیاده‌روی یکشنبه‌ها تا دانشکده‌ی اقتصاد با نگار و حرفا و اتفاقات بین راه، آخر ترم و قرارهای درس‌خوندن ولی نخوندن با بهار! :)
اردی‌بهشت ۹۷ رو به اتمامه. پارسال تو این ماه عمو اینا تصادف کرده‌بودن. یه کوچولو رفته‌بود و امسال همین ماه یه کوچولو اضافه شده. انگار که خدا هم مثل من اردی‌بهشت رو یه‌جور دیگه دوست داشته‌باشه و بخواد خاطرات بد این ماه رو از ذهن بعضیا پاک کنه. یا حداقل کمرنگ‌تر کنه. همه‌ش هی گردش دوران رو حس می‌کنم. روزا، توی دانشکده و کنار بقیه‌ی آدما شادم، آرومم، خوشحالم. شبا تو خوابگاه دلم می‌خواد گریه کنم. بی‌دلیل. البته بی‌دلیل که نه. مثلا با خودم فکر می‌کنم چقدر با فلانی خوش می‌گذره یا چقدر فلانی رو دوست دارم و بعد گریه می‌کنم. شاید از وابستگی یا دل‌بستگیه! چیزی که فکر نمی‌کردم و هنوزم، که دچار بشم بهش.

دو هفته پیش دو بار در هفته قاطی کردم. قاطی کردن در فرهنگ لغت من یعنی تغییرات شدید خلق‌و‌خو. شدید یعنی مثلا از خواب پا میشی هنوز گیج و منگی ولی پشت چشمات گرم میشه و اشکات سرازیر. یه بارش وقتی بود که برای کلاس استاد مورد علاقه‌م خواب موندم (به خاطر یه سری مشکلات خوابگاهی). رفتم صورتم رو شستم و زدم زیر گریه. بعد باز یه‌کم خویشتن‌داری کردم. به اندازه‌ای که لباس بپوشم و برم نزد درخت محبوبم. و اون‌جا برای اولین‌بار دلم خواست بلندبلند گریه کنم. بینش هی از خودم می‌پرسیدم خب چته دیوانه؟ و باز خودم جواب می‌دادم تو یکی از ۲۰ جلسه‌ای رو که می‌تونستی در کلاس استاد باشی از دست دادی، می‌فهمی یعنی چی؟ :| و ‌همین‌جور که بر تعجب و حیرتم افزوده می‌شد کم‌کم گریه‌م تموم شد و پا شدم رفتم دانشکده.
دفعه‌ی بعدم شب نیمه‌شعبان بود. چند دقیقه خوابیدم و بعد با صدای زنگ گوشی بیدار شدم. و یهو حس کردم بازم باید گریه کنم. هرچی هی حرف نمی‌زدم که مامان فکر کنه صدا نمیاد این فکر رو نمی‌کرد. هرچی گوشی رو قطع می‌کردم که مثلا آنتن پریده، ول‌کن نبود و هی زنگ می‌زد. و برای اولین‌بار من یه عالمه پشت خط گریه کردم. و در جواب چی شده‌ها می‌گفتم من خوبم. هیچم نگران شماها نیستم. (چون علی‌اصغر نیاز به یه عملیات کوچک روی چشمش داشت و فکر می‌کردن من نگران اونم) فقط دلم می‌خواد از این خراب‌شده بزنم بیرون و راه برم ولی نمیشه. مصداق مرد برای هضم دل‌تنگیاش گریه نمی‌کنه قدم می‌زنه‌ای شده‌بودم که چون مرد نیست و یه دختر خوابگاهیه و طبیعتا نگهبان نمیذاره نیمه‌شب بره بیرون قدم بزنه گریه می‌کرد. البته سحرش بردن حرم و حالم خوب شد.
اوجش همون هفته بود و تموم شد خدا رو شکر! ولی حسی خفیف هست هنوز.
یه‌کمش تاثیر تغییرات هورمونیه، یه‌کمش هم شاید از همون قرصه باشه (برای دل‌دردهام که کم‌کم کلافه‌م کرده‌بودن به خاطر غیبت کلاسا، رفتم دکتر و فرمودن از استرسیه که داری و اعصابی که نداری! حالا جالب اینجاست که همون روز بچه‌ها هی می‌گفتن خوش به حالت تو چقدر آروم و ریلکسی! :دی) . ولی اگه بخوام بهار پارسال رو بدون در نظر گرفتن از دست دادن بی‌بی در نظر بگیرم (من هنوزم باورم نمیشه یه‌بار دیگه باید برم خونه و برم خونه‌ی بی‌بی و کسی خونه‌شون نباشه)، احتمالا باید برم پیش مشاور و ببینم که افسردگی بهاری هم داریم یا نه و چه تدبیری میشه براش اندیشید. کلا اگه یه دلیل علمی پیدا شه راحت‌تره برام کنار اومدن با خودم.
این تکه رو نمی‌دونم چرا به طور رسمی توی تلگرامم نوشته‌بودم :| ولی همین‌جوری بدون تغییر کپی می‌کنم:
برای این‌که آرزوی بعدها حس نکند جای یک چیزی در میان نوشته‌هایش کم است باید بگویم آرزوجان! بالاخره یک‌بار جرات به خرج دادی و درسی را حذف کردی. مدار الکتریکی را. شاید آن موقع یادت نیاید، پس بگذار برایت بگویم نمی‌دانی گاهی اوقات چقدر سر کلاس عصبانی می‌شدی از نفهمیدنِ درس. آن‌قدر که خودکارت را محکم‌تر در دست می‌گرفتی و با فشار بیشتری روی کاغذ می‌نوشتی. بیچاره‌ جزوه‌ات! چقدر نامهربانانه نوشتی‌اش. نه تنها مدار، اولین حذف تکدرس دانشجویی‌ات بود بلکه نمره‌ی میان‌ترم اولش هم اولین مینیمم دانشجویی‌ت را ردیف کرد. یعنی آن نمره‌ای که پایین نمرات با رنگ قرمز مشخص شده‌بود متعلق به تو بود. ۱۰ از ۱۰۰.
راستی آرزو، حس می‌کنم عزمت را جزم کرده‌ای اولین افتادنت را هم در همین ترم تجربه کنی. ریضمو را هیچ نمی‌خوانی و تمرین تحویل نمی‌دهی. محض اطلاعت میان‌ترمش را هم مثل مدار امتحان دادی. حیف که حذف تکدرس، مربوط به تک درس است!
خب رسمیا تموم شد. آقا واسه حذف این مدار که رفتم پیش استاد راهنمام، یه نگاه به برگه کرد و گفت خب مدارم که زیاد مهم نیست و امضا کرد. در حالی که سعی می‌کردم تو دلم بگم آخ‌جون و نمودِ بیرونی نداشته‌باشه پرسیدم اگه بخوام برم سخت‌افزار چی؟ گفت با توجه به این‌که ترم چهاری و هنوز وقت داری، نه مهم نیست. من یه‌دونه از اون لبخندای به پهنای صورت که یکی باید بیاد جمعم کنه تحویل استاد دادم و خوشحال و شاد و خندان برگه رو بردم آموزش. عکسم ازش گرفتم واسه یادگاری. 
من هنوز نمی‌دونم چی می‌خوام برم. سخت‌افزار دوست دارم ولی ارشد (حالا اگه بخوام ارشد بخونم و همین رشته رو هم ادامه بدم) اینجا فقط نرمه و هوش. و "اینجا" فاکتور خیلی مهمیه. اون‌قدرکه دیروز توی جشنِ بزرگداشت اساتید یه کلیپ پخش کردن با نام جبر جغرافیایی و با این‌که طنز بود من چند دقیقه‌ی اول و با فکر کردن به عنوانش و تصور روزهای بدون بعضی آدما داشتم بغضم رو قورت می‌دادم. گفتم جشن... من از جشن ۲۸ آذر اینجا چیزی ننوشتم. ولی ذهنم پره ازش. آهنگ سونامی مهدی مقدم رو دانلود کردم که هروقت دلم تنگ شد اون رو گوش کنم و یاد بچه‌ها بیفتم. هروقت میذارمش حتی نگاه‌هام یادم میاد! هیجانم و این‌که احساس می‌کردم در خودم نمی‌گنجم یادم میاد. جشن این دفعه هم باحال بود. بیشتر از همه اون قسمتی که چندتا استاد باید باید یه متنی رو رپ می‌خوندن :دی
اینم بگم که دیگه حرف نگفته‌ای نمونده‌باشه و ذهنم خلوت‌تر شه. [وی چند خط نوشت و پاک کرد]

و بالاخره گل خوردنم :دی چند روز پیش در حالی که چندتا از گل‌های صورتی راهرو تو دستم بود، بی‌مقدمه از آسیه پرسیدم تا حالا گل خوردی؟ من چند روز پیش هیچ ایده‌ای نداشتم که دیشب موقع نوشتن آن‌چه گذشتِ روزم اینو بنویسم که امروز گل خوردم! با راهنمایی حنانه از این گل‌کوچولوهایی خوردم که سفید و زردن و به صورت بوته(درخت؟)های بزرگ و انبوهن و بوی خوبی دارن و آدم دوست داره بره محو شه توی عطرشون! (اینم یکی از نشونه‌های منه. موقع رد شدن از کنارشون یهو برای لحظاتی فرو میرم تو شاخ و برگا و نفس عمیق می‌کشم. این‌جور وقتا همراهانم سعی می‌کنن هرگونه نسبتی رو با من انکار کنن :دی) تجربه‌ی جالب و خوبی بود. دوست دارم مزه‌ی بقیه‌ی گل‌هایی رو هم که روزا می‌بینم بچشم! اون گل‌های صورتی راهرومون رو هم امروز امتحان کردم، خوش‌مزه نبودن :/
این اردی‌بهشت جدای از گریه‌های بی‌دلیلش که خب البته در مقایسه با پارسال هیچه، ماه همدردی و همدلی بود برام. بیشتر به حرفای بچه‌ها گوش دادم و هر چی بیشتر فهمیدم، به این پی بردم که چقدر بعضی مشکلات مشترکه. چقدر گاهی اوقات الکی احساس تنهایی می‌کنیم. این ماه یه عالمه منم همین‌طور در جواب بچه‌ها گفتم و خدا می‌دونه که چقدر همه‌شون راستکی بودن. و این‌که چقدر حرف زدن و شنیدن و کلا ارتباط داشتن، خوبه.
اون کارگاه هم تموم شد. و دستاورد؟ کلی عقبکی راه رفتم، روی جدول‌ها راه رفتم، آهنگ زمزمه کردم، خودم رو بیشتر دوست دارم، رودروایسی رو حداقل در برابر غریبه‌ها کنار گذاشتم، هروقت که از ذهنم می‌گذره الآن فلانی(ها) چه فکری می‌کنه سریع پسش می‌زنم و می‌دونم فلانی حتی اگه به دیگران فکر کنه نهایتش چند دقیقه‌ست و اصلا بیشتر باشه به من چه! کارگاه تموم شد ولی کلی راه برای رفتن هست. کلی کتاب که باید بخونم و مفاهیم و روش‌هایی که باید باهاشون آشنا شم و به کار ببندم. 
این اردی‌بهشت ماه شک و تردید هم بود. به همه‌چی. واسه این یکی باید حتما برم مشاوره.

حالا که این همه چیزمیز الکی رو خوندین، حداقل یه پیشنهاد هم بدم که دست خالی بیرون نرین. کتاب "عطر سنبل، عطر کاج" که جدیدا خوندم و باحال بود. و پادکست استرینگ‌کست که یه‌نمه علمیه و جالب.
دلم واسه وبلاگ خوندن و نظر دادن  تنگ شده حقیقتا. درست و حسابی‌ ان‌شاءالله فرجه‌ها -_-

+بیست روز بعد از نسخه‌ی پیش‌نویس. ۲ ِ شب.
بعدانوشت: واقعا چقدر حال آدم می‌تونه متفاوت باشه در شب و روز؟ :| ۱۲ ساعت بعدش، بی‌دلیل خوشحال، و امیدوار به همه‌چی، علی‌الخصوص آینده! و حتی تو دلم دارم میگم چند سال بعدم احتمالا، یه‌مدت می‌گذره و مثل همیشه به خودت میگی دیدی اون‌قدرا هم سخت نبود؟ :)
+در ادامه‌ی پیشنهادها، این وبلاگ رو هم می‌افزایم: http://melancholyman.blogsky.com/
  • قـاصِدَک
  • جمعه ۷ ارديبهشت ۹۷

۲۲۳_ مقداری درد دل و طبق معمول مقداری شرح وقایع

امروز با دل‌درد و دل‌پیچه از خواب پا شدم. از هم‌اتاقی‌م پرسیدم میوه‌های دیشب رو شسته‌بودی؟ گفت نه. گفتم پس یادم باشه از این به بعد همیشه ازت بپرسم. امشب نمازم رو در آخرین دقایق خوندم و بعدش پاهام رو دراز کردم و تکیه دادم به تخت. با چادر نماز گل‌گلی‌م. پنکه هم روشن بود و گهگاهی موهام از جلوی چشمام رد می‌شد. چهل پنجاه دقیقه همین‌جوری زل زدم به سطل زباله‌ی گوشه‌ی اتاق و مشغول جویدن انگشتام بودم. انقدر که یکی‌شون زخم شد. یاد اتاقم افتادم که می‌تونستم دو سه ساعت تو این حال باشم. و مجبور نباشم بشنوم که کجایی؟ چته؟ تو چه عالمی سیر می‌کنی؟ عاشق شدی؟ مخصوصا این آخری. اگه خونه بودم و دوست داشتم یه امشب رو بدون دلقک‌بازی و در سکوت شام بخورم، مجبور نبودم بازم همون سوالات بالا رو بشنوم.

من واقعا زیاد به خونه فکر نمی‌کنم. راستش به هیچی زیاد فکر نمی‌کنم. کلا انگار چند وقته ذهنم پر شده. شایدم خالی شده. نمی‌دونم. 

ولی این‌جور مواقع که می‌خوام تو خودم باشم و نمی‌تونم، با خودم می‌گم مگه چی میشد اتاق یه‌نفره هم می‌داشتیم؟ چون نمیشه گاهی از ذهنم رد میشه که اگه خونمون اینجا بود و خوابگاهی نبودم، در مواردی به نفعم می‌شد.

طبق معمول و مثل تمام اتفاقاتی که اینجا نوشتم و نیفتادن، هم‌اتاقی‌شدن با آسیه هم منتفی شد. الآن هم‌اتاقی‌‌م و الف (اون یکی هم‌اتاقی‌م) و دوستشون، داشتن درباره‌ی همین ترم بعد و اتاق گرفتن صحبت می‌کردن. که چقدر خوب میشه بشه ۴تایی بود. عمیقا دلم می‌خواد بگم من نمی‌خوام. می‌دونم که نمیشه و این اتفاق نمیفته ولی دوست دارم خودمم بگم. ولی یه حس بدی نمی‌ذاره بگم. حسِ دیگه کسی رو نداشتن. بازم خدا رو شکر که مشکل خاصی با هم‌اتاقی‌هام ندارم! و اساسا با خوابگاه و هم‌اتاق‌ بودن مشکل دارم!

چقدر دلم می‌خواد بیشتر غر بزنم. خوابگاه گاهی چه مزخرف میشه. خب دیگه بسه.

از خوبی‌های روزهایی که گذشت:

جمعه‌ی گذشته با آسیه و نگار رفتیم پیاده‌روی. چهارساعت طول کشید و کلی عکس خنده‌دار گرفتیم و خندیدیم و و بسیار خوش گذشت.

در جلسه‌ی این هفته‌ی کارگاه، باید همه می‌رفتیم یه خاطره تعریف می‌کردیم. من خاطره‌ی فلافل ترم اولم رو تعریف کردم. و کسی نخندید. حس کردم حیف شد :| البته هم‌اتاقی‌م میگه بد تعریف کردی و کسی اصلا نفهمید که بخنده :| به هر حال برای اولین بار، پیش اومد که یه چیز خنده‌دار تعریف کنم و کسی نخنده و این موقعیت رو هم تجربه کنم. چیز مهمی که از این کلاس یاد گرفتم اینه که سعی کنم دیگران زیاد برام مهم نباشن. و این جدا خیلی خوبه! :)

تمرین عقبکی راه‌رفتن رو هم بین سلف و دانشکده و با فرمون دادنِ آسیه، امتحان کردم. حال داد!

مورد بعدی این‌که من یه استاد دارم که از همون ترم اول عمیقا دوسِش دارم. از روزی که باید تمرینا رو تحویل می‌دادیم و من از هفت‌تا فقط سه‌تاشون رو نوشته‌بودم (از اون سه تا هم دوتاش غلط بود و الآن که یادم میاد فقط می‌خندم به خودم :دی) و اون روز هم احساس هیچ‌کسی رو نداشتن می‌کردم و فقط با الهی من لی غیرک گفتن یه‌کم آروم می‌شدم. احساس یه جوجه‌ی بی‌سرپناه رو داشتم! رفتم اتاق استادم و برگه رو گذاشتم روی میز. داشتم میومدم بیرون که با روی خوش ازم پرسیدن که سخت بودن؟ گفتم نه. گفتن پس چرا کم جواب دادی؟ گفتم تا قبل از دانشگاه و انتخاب رشته‌ی کامپیوتر اصلا نمی‌فهمیدم الگوریتم و کد و این چیزا چیه و الآنم چیز زیادی بلد نیستم! تنها چیزی که یادمه اینه که اسم چند تا کتاب رو گفتن و راهنمایی‌م کردن که چه‌جوری راه بیفتم. من اون کتابا رو نخوندم ولی دیگه احساس بدی نداشتم! :) و با نمره‌ی متوسطی که بد نبود، اون درس گذرونده‌شد. ترم اول که تموم شد و من دوباره به منزوی‌بودن خودم برگشتم، سر کلاس این استاد هم مثل سایر کلاس‌ها ساکتِ ساکت بودم. این هفته بعد از یک سال و خردی، تنهایی رفتم اتاقش و راهنمایی خواستم برای حل پروژه‌ای که داده‌بود. خوشحال از وقتی که برام گذاشته‌بود و خوشحال از این‌که فامیل این شاگرد همیشه خاموشش رو هم می‌دونه و بی‌ردپا و بی‌نام و نشونِ محض نیستم تو ذهنش، اومدم بیرون. (اصلا هم به این فکر نکردم که خب بالاخره سه ترم باهاشون کلاس داشتم و هر کس دیگه‌ای هم بود، می‌شناخت! ) و تا دو روز بعد فول‌شارژ بودم. هنوزم که بهش فکر می‌کنم خوشحال میشم! البته اگه بعدش به این فکر نکنم که ممکنه دیگه هیچ‌وقت هیچ‌کدوم از آدمای حال‌خوب‌کن دوره‌ی دانشجویی‌م رو نبینم.

دیروز بعد از کارگاه، که هنوز تحت تاثیر بودم، با هم‌اتاقی‌م رفتیم روی چمنا دراز کشیدیم. نیم ساعتی به آسمون دوست‌داشتنی‌م نگاه کردم و آهنگ گوش کردم و وقتی بالاخره سرما رو حس کردم پا شدیم رفتیم خوابگاه. اینم خیلی چسبید.

و موارد آخر مربوط میشه به دو دوست. امروز بعد از چند ماه زنگ زدم به ریحانه. و خیالم راحت شد که هنوز دوستیم! و فرقی با قبل نکردیم. وقتی صدای خنده‌هاش رو شنیدم فهمیدم دلم برای خنده‌هاش تنگ شده. 

و سرانجام سحر. یکی از دوستان صمیمی راهنمایی و تا حدودی دبیرستانم. کسی که اولین‌بار من رو با وبلاگ آشنا کرد. از همون سال کنکور دیگه ندیده‌بودمش. یه هفته پیش یه دوره‌ی آموزشی ثبت نام کرده بودیم و با آسیه می‌رفتیم. جلسه‌ی اول به آسیه گفتم صدا و لحن این مدرس‌مون خیلی باحاله! جلسه‌ی دوم بازم در حال تعریف کردن از صداش بودم که یادم اومد لحنش شبیه سحره. و از سحر تعریف کردم. فردای اون روز سحر در اینستا درخواست دنبال‌کردن داد. غافلگیر شدم و به قانون جذب و این چیزا فکر کردم و خیلی خوشحال بودم. برای اولین‌بار لذت پیدا کردن دوست قدیمی رو هم چشیدم. ولی راستش دیگه لحنش شبیه مدرس‌مون نبود. حرفاش خانمانه شده بود :)

یه جای حرفامون می‌خواستم از این شکلک 😁 استفاده کنم که یادم اومد من اولین‌باره با سحر چت می‌کنم و دو ساله با هم حرف هم نزدیم و اون نمی‌دونه این ایموجی فقط یه ایموجی نیست بلکه سبک زندگی دوست قدیمیشه! :دی این شد که به این فکر کردم که سعی کنم در آینده زیاد تغییر نکنم و کاش می‌شد اونا هم تغییر نمی‌کردن. چون به احتمال زیاد با بسیاری از دوستانم فقط به طور نوشتاری در ارتباط خواهیم بود. و دوست ندارم که بعضی کلمات یا ایموجی‌های خاص، بار معنایی‌شون رو از دست بدن. به نظرم این چیزا یه‌جور رمزن که به مرور زمان به وجود میان و نمیشه یه‌شبه یادشون گرفت. دوست ندارم دایره‌ی دوستام کوچک‌تر شه.

خب، با تشکر از صبوری‌تون؛ الآن دیگه دلم نمی‌خواد بیشتر غر بزنم! :)

اردی‌بهشت‌تون پر از عطر یاس و بهارنارنج و باران بهاری! :)

  • قـاصِدَک
  • پنجشنبه ۶ ارديبهشت ۹۷
منُ یادِ خودم بنداز دوباره